« BJMK | Tavas izaugsmes spārni

Šo sestdien 16. oktobrī notiks radošs iedvesmas un izziņas pārgājiens Daba. Rudens. Mūzika.

Šo sestdien 16. oktobrī no plkst.11.00 līdz 15.00Tērvetē, Dabas parka teritorijā otrpus upītei notiks radošs iedvesmas un izziņas pārgājiens Daba. Rudens. Mūzika.


Ikviens zina Pasaku mežu, bet otrā pusē upītei gaida vēl daudziem neatklātas Tērvetes Dabas parka takas, ko vērts izstaigāt.


Pārgājiens plānots kā harmoniska diena dabā, kur bērni, jaunieši, pieaugušie satuvinās ar dabu, iepazīstas ar Zemgales kultūras mantojumu,  pārgājiena maršruta laikā iepazīstot Tērvetes dabas parka teritorijas mazāk zināmo daļu.


Lai pārgājiens būtu insteresants un ar pievienoto vērtību, maršrutā  būs  iestrādāta iespēja  izzināt Zemgales kultūras mantojumu, gan izmantojot telefonu aplikācijas, gan tradicionālākos veidos izzinot informāciju par bioloģisko daudzveidību, bišu dzīvi. Pārgājiena taku papildinās A. Brigaderes, V. Plūdoņa un Aspazijas literārie darbi.


Pārgājienu 16. oktobrī iespējams iziet jebkurā laikā no plkst. 11. 00 līdz 15.00, maršrutu kājām uzsākot pie Tērvetes Rehabilitācijas centra. Jāģērbjas silti, atbilsoši laikapstākļiem un jāizvēlas meža takām piemēroti apavi. Līdzi pārgājiena somā iesakām paņemt termosu ar kādu siltu dzērienu.


Maršruta centrā būs biedrības “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” brīvdabas aktivitāšu centrs “Auziņās” , kur plkst. 13.00  dalībnieki varēs izbaudīt muzikālās izziņas pieturu: dziedās tenors Jānis Kurševs un pie klavierēm būs pianists Māris Treijs.


Iespējams pārgājienā noiet tikai posmu līdz muzikālās izziņas pieturai un baudīt mūziku.


Pasākums Tērvetē notiks,  izmantojot zaļo enerģiju un plānots kā videi draudzīgs. Lūdzam apmeklētājus  būt saudzīgiem pret dabu!

“Daba. Rudens. Mūzika” ideja ir netradicionālā salikumā sniegt apmeklētājiem vienreizēju kultūras mantojuma, tradīciju un profesionālas mākslas pieredzi vienā dienā, pavadot šo dienu ar ģimeni vai draugiem brīvdabā.


Lai apmeklētu  muzikālās izziņas pieturu plkst. 13.00- pieaugušajiem un jauniešiem no 12 gadu vecuma nepieciešams derīgs covid-19 sertifikāts; bērniem līdz 12 gadu vecumam ierobežojumu nav.


Lai sev vēlamā laikā ģimenes lokā izstaigātu Dabas parka maršrutu, jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības (distancēšanās, uzturēšanās kopā ar savu mājsaimniecību).


Projekts tiek īstenots ar VKKF, A/S Latvijas Valsts meži un Zemgales plānošanas reģiona atbalstu.