« BJMK | Tavas izaugsmes spārni

BJMK vasaras nometne

Īsumā par nometnes programmu:

BJMK vasaras nometnes galvenais mērķis ir sniegt dalībniekiem jaunas mūzikas zināšanas, pieredzi un iedvesmu. Nometnē var papildināt savas zināšanas vai no jauna sākt apgūt estrādes vokālu,spēlēt klasisko, akustisko un elektrisko ģitāru, bungas un basģitāru. Katru dienu notiek divas vai trīs  mūzikas nodarbības. Papildus tam nometnes dalībnieki tiek iesaistīti dažādos ansambļos, un arī šie radošie mēģinājumi notiek katru dienu. Nometnes noslēgumā nometnes dalībnieki tradicionāli sniedz koncertu.  Papildus intensīvajam mūzikas nodarbību grafikam, nometnē tiek piedāvātas arī izklaidējošas aktivitātes: piemēram, jau neiztrūkstoši BJMK nometnēs jautrākais pasākums ir talantu vakars vai popiela.

Dodamies tuvākos  vai tālākos pārgājienos (tradicionāli - pa gleznaino Kokneses parku vai Likteņdārzu.) Pavadām harmonisku laiku pie dabas, skatāmies kino un spēlējam spēles – gan muzikālas, gan vienkārši izklaidējošas! Programmā arī ik rīta vingrošana un brīvā laika sporta spēles.

Dalībnieki iecienījuši arī ļoti aizraujošo muzikālo viktorīnu  "Zvaniņu drudzis", kas arī pamazām veidojas par labu nometnes tradīciju.

Vēl -orientēšanās ar uzdevumiem, "izlaušanās" izaicinājumi, video veidošana, improvizācijas teātra nodarbības - tas viss lieliski iekļaujas nometnes saturā!

Kas var piedalīties?

Piedalīties var bērni un jaunieši, kam interesē mūzika, īpaši rokmūzika. Aicināti visi, kas jau dzied vai spēlē bungas, elektrisko, akustisko vai klasisko ģitāru vai basģitāru; kā arī tie, kas vēlas kādu uzsākt nopietni apgūt dziedāšanu vai kādu no minētajiem instrumentiem. Tiem, kas jau spēlē, papildus pamatinstrumentam būs iespēja apgūt arī vēl viena izvēlēta instrumenta spēles pamatus.

Nometne, BJMK pieredze

BJMK komandai ir 15 gadu pieredze muzikāla satura nometņu veidošanā dažādām vecuma grupām un ar dažādu muzikālo kontekstu. Kopumā ar panākumiem notikušas jau vairāk kā 16 radoša satura nometnes.

Šovasar BJMK komanda atkal cer organizēt nometni jauniešiem, kam sirdij tuva ir populārā mūzika, īpaši akcentējot rokmūziku. Līdz šim BJMK organizētajās jauno mūziķu nometnēs galvenais mērķis ir bijis konkrētu skaņdarbu sagatavošana – noslēguma koncertam, strauja zināšanu papildināšana un komunikācijas veidošana jauno mūziķu vidū. Bet pēdējos gados piedāvājam jauniešiem veikt audio ierakstus, kas atspoguļo nometnē apgūtās jaunās prasmes.

BJMK komandai ir bijusi iespēja smelties daudzas lieliskas idejas no Eiropas līmeņa projektiem un semināriem, kuros BJMK pārstāvji ir piedalījušies – par neformālās izglītības metodēm, dalībnieku saliedētību, procesa veidošanu, utt.

Muzikālajā jomā – BJMK pasniedzēji ir ieguvuši labu pieredzi par mācīšanas metodēm, par lietām, kuras, reālajā dzīvē jauniešiem muzicējot, ir visbūtiskāk zināt. Pasniedzēji ir paši izstrādājuši mācību programmas, ņemot vērā vidējo jauniešu zināšanu līmeni un apgūšanas spējas – tas viss bijis iespējams, pateicoties 12 gadus ilgai pieredzei, vadot pašiem savu skolu, – BJMK Rokskolu.

Šīs zināšanas un pieredzi liekam lietā nometnes pilnvērtīga un interesanta satura veidošanā.